ČLÁNKY

2/2006

Reakce ze stránek Slavie na odchod Martina do Rumunska

28. 7. 2005

Martin Černoch je slávistou

Diskuze na téma - "Černoch ve Slavii"

zdroj: www.slavia.cz

15. 6. 2005

Fotbalový klub FK Drnovice z ekonomických důvodů vzdal svůj boj o účast v první lize. Nabídku hrát první ligu tak téměř jistě dostane zítra Viktoria Plzeň, která ve druhé lize skončila třetí, a je připravena ji přijmout. Vedení Kladna totiž včera večer zamítlo možnost, že by licenci od Drnovic odkoupilo.

Kladenští funkcionáři včera večer na zasedání klubového představenstva odkoupení ligy od Drnovic definitivně zamítli. "Právě jsme ukončili veškerá jednání. Požadavky moravského klubu byly pro nás finančně příliš náročné," řekl sportovní ředitel Eduard Novák. "Museli bychom uhradit všechny drnovické závazky a navíc garantovat jeho roční rozpočet," vysvětlil. Vedení Kladna se proto rozhodlo, že o postup do první ligy bude klub usilovat až během příští sezony. "Pokusíme si vybojovat postup přímo na hřišti," dodal Novák.

Pokud dnes (15. 6. 2005) Drnovice nepředloží žádost o prodej ligy se souhlasem statutárních orgánů prodávajícího i kupujícího klubu, nabídne ČMFS zítra místo v první lize Viktorii Plzeň.

29. 9. 2004

Před novináře usedl autor vítězné branky Martin Černoch a gólman Martin Ticháček, který se během utkání blýskl několika bravurními zákroky. "Věděli jsme, že to bude těžké utkání, což se také potvrdilo," přiznává Martin Černoch. A jak popsal svoji branku? "Dostal jsem tam kolmou přihrávku od Vency Procházky a opřel se do toho." Černoch měl příležitost již v úvodní čtvrthodině. "Tam jsem zaváhal, měl jsem střílet dříve." Ve druhé části měla Sparta obrovskou příležitost, když se na Ticháčka řítil osamocený Malchárek. "Měl tam hodně prostoru, říkal jsem si že půjde do kličky, nebo mi bude chtít obstřelit. Nahrálo mi, že byla tráva mokrá a já se mohl sklouznout."

Fotky ze zápasu - Foto 1, Foto 2, Foto 3

26. 9. 2004 - Černoch zařídil tři body

V osmém kole II. ligy si připsala Viktoria Plzeň tři body za výhru nad Spartou Praha B 1:0, když jedinou branku utkání vstřelil v 60. minutě Martin Černoch. Pro Plzeň znamená vítězství nejen upevnění pozice v tabulce, ale dokonce čtvrtou příčku.

...góóóólllll!

Rezerva Sparty se první minuty dostala pod tlak a Plzeň si v úvodu fotbalově kvalitního zápasu vytvářela dobré šance. Dostali se do nich postupně Petr Šíma, Procházka, Kousal a Černoch. Jenže po dvaceti minutách hosté vyrovnali hru a ve 25. minutě mohli jít do vedení. Plzeňská obrana nechala volného Koptu a může jen děkovat brankáři Ticháčkovi, že se na bezbrankovém stavu nic nezměnilo.

Úvod druhého poločasu opět patřil Plzni a v 57. minutě mohli jít domácí do vedení. Limberský zatáhl míč po pravé straně, na jeho centr si nejvýše vyskočil Fillo, ale sparťanskému brankáři Grigarovi se nechtělo měnit pěkně seřazené dvě nuly na ukazateli skore. V šedesáté minutě se konečně domácí dočkali. Martin Černoch dostal přihrávku od Procházky a z hranice malého čtverce poslal svůj tým přesnou křížnou střelou ke vzdálenější tyči do zaslouženého vedení. Sparta odmítla vyrovnání v 86. minutě, kdy sólo Malchárka zastavil odvážně vybíhající brankář Ticháček.


19. 9. 2004 - M. Č. versus Kladno

zdroj: www.fcviktoria.cz

V loňské sezoně působil ve středočeském týmu na hostování i současný nejlepší střelec Viktorie Plzeň - Martin Černoch.  "Na své působení na Kladně vzpomínám rád," přiznal Martin Černoch. Ten se rovněž netají tím, že zápas pro něj bude mít prestižnější charakter. "Určitě to bude pro mě výjimečný zápas, ale rozhodně v tom nebudou nějaké emoce. Dnes hraji za Plzeň, jedeme tam vyhrát a získat tři body, i když to bude nesmírně těžké," dodává. Dodnes má v týmu kamarády. "Zatím jsem s nikým nemluvil, ale chystám se zavolat a trošku je poškádlit." Tamní stadion Františka Klotze velmi dobře zná a přiznává, že tato znalost může být výhodou. "Znám velmi dobře prostředí, kluky, stadion, což může být pro mě výhodou."
Zatím však v letošním ročníku Kladnu patří překvapivě spodní příčky v tabulce. "Došlo k obměně hráčů, odešlo čtyři, pět kluků. Pravděpodobně nedošlo k tak kvalitním náhradám. Jenže Kladno není týmem, který má ve svém středu nějaké hvězdy, je to tým, který působil kompaktně a všichni táhli za jeden provaz." A jaký vývoj bude mít podle Černocha zápas? Co bude rozhodovat? "Určitě sebemenší maličkost, jedna chyba může mít za následek branku, která může být rozhodující," dodává Černoch. 


Výtah z online rozhovoru - 16.9. 2004.


27. 8. 2004 Článek

zdroj: www.fcviktoria.cz

Ve čtvrtém kole se na plzeňském trávníku v neděli podvečer představí rezervní celek Sigmy Olomouc, tedy jeden se čtyř sedmibodových týmů, kteří kralují tabulce druhé ligy. Viktoria na tento kvartet ztrácí jeden bod a se šesti body je na sedmém místě.

Olomouc doma přehrála Pardubice a Vítkovice, ze hřiště nováčka Kroměříže, přivezla bod za remízu 1:1. Trenér Zdeněk Psotka se může střelecky spoléhat na Jaroslava Prekopa a Michala Hubníka, oba totiž v úvodních zápasech shodně dvakrát skorovali. Stejně úspěšného střelce má i Viktoria, dvě branky si v letošním ročníku připsal Martin Černoch, šestadvacetiletý útočný hrot, který v minulém roce působil na hostování na Kladně. "Bude to opět těžké utkání, ale věříme si a pokud máme být pasováni na favorita na postup, musíme zvítězit," říká Martin Černoch. I on věří, že se podaří zopakovat výkon v Jihlavě. "Tam jsme podali disciplinovaný výkon a výsledek se dostavil," dodává. Problém by ale mohl nastat při složení záložní řady Viktorie. "Zatím je více variant, trenéři ještě neurčili definitivní složení." Vyhýbavě odpovídal na dotaz ohledně zálohy i trenér Martin Pulpit. "Záloha? Myslíte olomouckou? Ne zatím nejsme rozhodnuti. Ještě zbývají dva tréninky," uvedl kouč. Ze soupeře mají všichni zdravý respekt, podle umístění v tabulce by však Pulpit nechtěl prozatím hodnotit. "Nechtějte po mě nějaké hodnocení po třech zápasech, to je zavádějící. O umístění v tabulce můžeme mluvit po pěti, šesti kolech, zatím je to předčasné." Plzeňští trenéři mají k dispozici všechny hráče, kromě dlouhodobě zraněného Bittengla. 


23. 8. 2004

Všichni makali, a proto jsme vyhráli, tvrdí Martin Černoch

Plzeňský útočník Martin Černoch opět brankou zařídil vítězství svého týmu. Minulý týden rozhodl o porážce Ústí nad Labem, tentokrát byl katem Vysočiny Jihlava, ve které před třemi lety hrál. Ve 12. minutě si poradil s vyběhnuvším brankáře Vorlem a po kličce vstřelil jedinou branku utkání. "Dostal jsem ideální přihrávku za obranu, gólman vyrazil proti mně, tak jsem mu udělal kličku. Balon se mi sice trochu zamotal pod nohu a chvíli mi tak trvalo, než jsem si ho připravil na střelu, pak už jsem to ale dával do prázdné branky," popsal svůj druhý letošní zápis do tabulky střelců.

Jeho střelecký úspěch znamenal zisk tří bodů, přestože hosté hráli přes 60 minut v deseti. "Pro nás vyloučení Ježe znamenalo to, že se už budeme muset po celý zbytek utkání pouze bránit. Všichni kluci naplno makali a díky tomu si vezeme z Jihlavy tři body," pochvaloval si Černoch, jenž závěr utkání poslední čtvrthodinu prožíval na střídačce. "Ve vítězství jsem uvěřil až po hvizdu rozhodčího, protože v závěru jsme byli docela pod tlakem, ale gólman a obrana to zvládli," sdělil plzeňský forvard, který po přestávce operoval na hrotu sám. "Bylo to fyzicky hodně náročné, dal jsem do toho všechno a i proto jsem musel být střídán," přiznal Martin Černoch.

Zdroj: Pařilovy Polní listy

 22. 8. 2004 - FC Vysočina : FC Viktoria Plzeň


Nesmírně si vážíme dnešní výhry, říká Róbert Jež

Smíšené, ale přeci jen radostné pocity ovládly po závěrečném hvizdu rozhodčího Adama Štruncovy sady. I přes nepříznivě vyvíjející se stav, chvílemi křečovitou hru, dovedli viktoriáni zápas s Ústím nad Labem do vítězného konce.

Zásluhu na vyrovnání měl měl v úvodu druhé části Róbert Jež. "Výborně zapracoval u postranní čáry Martin Černoch, a já už to dával vlastně do prázdné branky." Přestože Viktoria po prvním poločasu prohrávala, měla více ze hry. "Myslím si, že jsme soupeře v prvním poločasu k ničemu nepustili. Bohužel stačila jedna standardní situace a dostali jsme gól. I potom jsme měli další příležitosti na vyrovnání, ale nebyli jsme schopni dotáhnout je do konce." Po vyrovnání na 1:1, se očekávalo, že viktoráni vezmou branku hostí atakem, ale opak byl pravdou. "Máte pravdu, ale sám nevím čím to bylo. Na místo toho, abychom soupeře dorazili, hráli jsme zakřiknutě. Naštěstí to potom vyšlo a Martin Černoch zařídil vedení. Jsme moc rádi, že jsme to dotáhli do vítězného konce." Rozhodně tedy nelze mluvit o výhře, která by sama spadla do klína. "O to větší radost máme, o to důležitější pro další zápasy to je. Takové výhry se určitě cenní více, vždyť jsme dokázali otočit nepříznivý vývoj. Mužstvo je mladé a takový zápas mu dodá potřebnou sebedůvěru."

Druhou a nakonec vítěznou branku zaznamenal Martin Černoch. "Gólman se tam nedohodl s obráncem, vyrazil míč, bek zaspal a já toho využil." Po brance se hosté domáhali u postranního rozhodčího jejího neuznání, neboť podle nich míč nepřešel celým objemem brankovou čáru. "Jsem přesvědčen, že tam byl. Nakonec ani pomezní neváhal a hned zamířil ke středu hřiště." Černoch přiznal, že nevyšel záměr v samém úvodu utkání vstřelit gól. "Snažili jsme se o to, šance jsme si vytvořili, jenže vázla koncovka. Naopak jsme po jedné chybě inkasovali. Druhý poločas jsme se ale zvedli a rychlou brankou Roberta Ježe vyrovnali." Sám Černoch měl v první části příležitost. "Otočil jsem se ve vápně s míčem, možná jsem mohl volit přihrávku, jenže jsem se rozhodl pro samostatné řešení a gólman to se štěstím chytl." O poločasu následoval v kabině pohovor trenéra s hráči. "Byl klidnější něž v Prachaticích, trenér nám kladl na srdce, že se musíme zvednout a jít dál, což se také povedlo," dodává šťastný střelec. Černoch nezapoměl pochválit Martina Ticháčka, jehož zákroky ve druhé části pomohly udržet nerozhodný stav. "Určitě nám velmi pomohl svým výkonem, měl tam super zákroky. To, že jsme vyhráli je i jeho velká zásluha."

čerpáno z www.fcviktoria.cz